WhatsApp
Telefon
  • zafer Mah, Adile Naşit Blv. Şafak Residance No 37/1, 34513 Esenyurt / İstanbul
Spor salonu
23 Temmuz 2020, 20:41

Spor salonu

Beylikdüzü; Esenyurt ve istanbul en en eski ve köklü kurumu 1985 ten bu yana akademir form

AKademi Form Spor merkezi

1985 yılından buyana başta istanbul olmak üzere tüm insanlığa ve türk milletine hizmet için gece gündüz çalışmaktayız.

Beylikdüzü spor salonu, Esenyurt spor salonu yada merkezi denilince akla ilk gelen en eskimeyen kurum kuşkusuz akademi formdur.

Eski Beylikdüzü Yeniden hamurlanmaya göre ise Esenyurt tarafına düşen Akademiform Gül Park Yaşam Evleri haramidere de yer alan devasa bir alan içerisinde sizlere hizmet vermeye devam ediyor

Tamamen profesyonel bir ekip ile yönetilen ve son derece yeni ekipman ve günümüz salgın hastalıklarına karşı hem kendi kurumsal ve personel hijyen ve sağlık kurallarını titizlikle yerine getirirken üyelerinin sağlığı içinde son derece titiz ve sıkı bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir.

AkademiForm da sizler için aktivite yada diğer terim ile söyleyecek olursa spiHizmetlerimiz
Sporu hayat biçimi olarak gören Akademi Form aile ortamına gönlünüzce günün stresini atmanız için kapılarını açıyor.


Power Plate
Türkiye'de bir ilk olan POWER PLATE; Spor yapmanın süresini 10 dakikaya düşürüyor. Anti-Selülit, kemik erimesi, Anti-Aging.Zamanım yok deme bahanesini ortadan kaldırıyor. Kasların daha kısa sürede güçlenmesini sağlıyor. Vücut sisteminin dayanıklığını artırır. Vücut dolaşım sistemlerini düzenler. Yağ yakımını hızlandırır, esneklik ve gevşemeyi sağlar.


X-Scan Plus
Türkiye'de sadece 12 adet bulunmaktadır. Birçok donanımlı sağlık kuruluşunda bile olmayan bu harika cihaz Akademi Form farkıyla sizlerin hizmetinde. Bu cihaz sayesinde tüm vücut analizleriniz bilgisayar ortamında %98 doğruluk oranıyla tespit edilerek sonraki aşamalardaki vücut gelişiminiz net olarak gözler önüne serilmektedir.


Analiz Testi
1-1000 KHZ frekans aralığını kullanabilen tek vücut analiz cihazi. Vücut analizi sonucunda segmental ödemi de tespit etme özelliği. Vücut kompozisyon analizi sonucunda hücre içi ve dışı suyu. Ödem endeksi, bölgesel kas kütlesi, gücü ve yağ kütlesi ölçüm analizi. Karın bölgeşi yağlanma seviyesi .alanı( cm2 ). İskelet kas ağırlığı. Bel kalça oranına göre 3 farklı vücut tipi değerlendirmesi.


Fitness
Bu sporun vücut geliştirmeden iki farkı bulunur: Öncelikle gelişmek için değil, sağlık için yapılır. Ayrıca bir fitness antrenmanında kardiyovasküler çalışma (koşmak, pedal çevirmek gibi sizi nefes nefese bırakacak, kalori harcatan ve zindelik sağlayıcı egzersizler) ağırlık çalışması ile birlikte yapılır. Bu nedenle kaslar fazla büyümez, sadece sıkılaşır ve estetik bir görünüm alır.


C
Uzun süreli kas ve eklem sorunu olanlar, fiziksel ve fizyolojik aktivite olarak yüzmeden rahatlıkla faydalanabilir. Su; kas, eklem ve dokuların vücudun diğer bölgeleriyle işbirliği içinde veya bağımsız olarak çalışması için omurga üzerindeki baskıyı azaltmada yardımcı olur.


Spa
SPA kelimesi esasen Latincede “Selus Per Aqua” yani “Sudan Gelen Sağlık” veya “Su ile Gelen Sağlık” anlamlarına gelir. Spa bakımlarında su ile birlikte, doğal ve şifalı taşlar, aromatik yağlar ve profesyonel masaj teknikleri de uygulanmaktadır. Spa merkezine gelenler bu masajlardan veya bakımlardan istedikleri birini seçebilirler.


Masa Tenisi
Tenis oyunun getirdiği fiziksel, zihinsel ve duygusal stres size diğer ortamlarda stresle nasıl başa çıkılacağını öğretir. Planlı olmayı, rakibinizi yenmek için yeni stratejiler geliştirmeyi sağlar. Sportmen olmayı öğretir. Takım oyununun önemini gösteririr (takım maçlarında). Kasları ve zihni çalıştırırken aynı zamanda eğlenmeyi, güzel vakit geçirmeyi sağlar.


Yüzme Dersleri
Çocuklar ve Yetişkinlere özel yüzme eğitimi verilir. Su korkusu olanlara, boğulma tehlikesi geçirenler, fizik tedavi görenler, özel yüzme dersleri kişinin psikolojisi, önceden yaşadıdıkları deneyimler suya karşı adaptasyonu, bireysel yetenekleri ve öğrenim süresini etkileyen faktörlerdir..


CrossFit
CrossFit genel güç ve kondisyon programıdır. Tanımlanmış 10 temel fiziksel özelliğin gelişimini hedefler. Bu özellikler şu şekildedir; Kardiyovasküler Kapasite, Dayanıklılık, İş yapabilme kapasitesi, Güç, Esneklik, Patlayıcı Kuvvet, Hız, Koordinasyon, Çeviklik, Denge, Hedeflenen fiziksel özelliklerin gelişimi; Olimpik halter hareketleri, Temel jimnastik , hareketleri, Atletizm hareketlerini.


Kick Boxing
Kick boks sporu, farklı tekniklerin içinde yer aldığı bir savunma sporudur. Tamamen iki farklı spor olan Karete ve Muay Thai’nin bir araya gelemesi sonucunda oluşturulmuş, güce ve teknik bilgiye dayanan bir dövüş sporudur. En önemlisi aşırı derece sert bir spor olmasıdır. Rakibinizi yenmek için yüksek güç gerektiren bu spor, diğer birçok spordan daha fazla enerji ve güç harcamanızı sağlar.


Spinning
Spinningin zayıflamadaki önemi kısa sürede yüksek kalori miktarını yakmamızı sağlamasıdır. Spinning bisikleti ile 1 saatlik bir çalışma ile günlük kalori ihtiyacınızın yarısına yakın bir kısmını yakmanız mümkün. Bu da zayıflamak isteyenler için oldukça yüksek bir kalori miktarıdır. Aşağıdaki Tabloda Spinnig ile kaç kalori yakılır onu görmeniz mümkün.


Pilates
Hem eğlenceli hemde sağlıklı ve benzerlerine göre daha hızlı kilo verip, incelmenizi zayıflamanıza yardımcı olacak hareketleri çok kolay bir biçimde yapabilceğiniz, bir dizi hareket ve egzersizler bütünüdür.

Sosyal Medya :
ARKADAŞINI GETİR + 1 AY HEDİYENİ AL !
14 Eylül 2022, 16:00
SONRAKİ