WhatsApp
Telefon
  • zafer Mah, Adile Naşit Blv. Şafak Residance No 37/1, 34513 Esenyurt / İstanbul
Hakkımızda

Hakkımızda

Akademi Spor Salonu

Necati Hoca


Necati Hocamız Fizyoloji,Pskoloji, Anatomi, Life Genetic, Beslenme ve Fizik Tedavi:(Alternatif Tıp) Uzmanı olarak ,30 yılık değişik spor çalışma tekniklerine sahipdir.


Necati Hoca Kimdir:
Çocukluk dönemlerinde başlayan spor yaşamı ,yapmış olduğu pek çok spor dalında amatör ruhu ve heyecanı koruyarak , profesyonel spor yaşamına geçmiş olan Necati Aras 1., 2. ve 3. Kıdemli antrenör olup aynı zamanda lisanslı yüzme ,su topu ve cankurtaran belgelerine sahiptir.

Yapmış olduğu sporlar; Masa tenisi (1967 – 68 yılları okullar arası Türkiye 1.nci);Futbol (Fenerbahçe 1970-1973 genç takımı – Futbol antrenörlüğü ve hakemlik , Tenis ,Hentbol,Voleybol, Boks (2 yıl), Kick Box (4 yıl), Tekvando(2 yıl), Akido(1 yıl) , Wing Chun(1 yıl),Vücut geliştirme ve Fitness (1983 yılından günümüze kadar) Aerobic, Step, Tae-bo, Plates, Aquagym , Rafting.

Tam bir spor aşığı ve sevdalısı olan Necati Aras Türkiye’de sporu ve sportif aktiviteleri yaygınlaştırmak , sevdirmek adına açmış olduğu spor merkezlerinde , en son teknoloji aletleri kullanarak , sporu daha zevkli ve yapılabilir hale getirmiştir . Spor merkezlerinde uyguladığı sistem ve titiz çalışma anlayışı ile ailece huzur içinde spor yapma imkanlarını samimi sıcak bir ortamla birlikte sunmaktadır. Sayısız turnuva ve spor organizasyonlarında bulunmuş,pek çok başarıya ve spor organizasiyonlara imza atmış ve birçok ödül almıştır. Profesyonel müzisyen ve bas gitarist (bir çok enstrumanlara hakim) olan hocamız, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Hizmetlerimiz


Sporu hayat biçimi olarak gören Akademi Form aile ortamına gönlünüzce günün stresini atmanız için kapılarını açıyor.


Power Plate
Türkiye'de bir ilk olan POWER PLATE; Spor yapmanın süresini 10 dakikaya düşürüyor. Anti-Selülit, kemik erimesi, Anti-Aging.Zamanım yok deme bahanesini ortadan kaldırıyor. Kasların daha kısa sürede güçlenmesini sağlıyor. Vücut sisteminin dayanıklığını artırır. Vücut dolaşım sistemlerini düzenler. Yağ yakımını hızlandırır, esneklik ve gevşemeyi sağlar.


X-Scan Plus
Türkiye'de sadece 12 adet bulunmaktadır. Birçok donanımlı sağlık kuruluşunda bile olmayan bu harika cihaz Akademi Form farkıyla sizlerin hizmetinde. Bu cihaz sayesinde tüm vücut analizleriniz bilgisayar ortamında %98 doğruluk oranıyla tespit edilerek sonraki aşamalardaki vücut gelişiminiz net olarak gözler önüne serilmektedir.


Analiz Testi
1-1000 KHZ frekans aralığını kullanabilen tek vücut analiz cihazi. Vücut analizi sonucunda segmental ödemi de tespit etme özelliği. Vücut kompozisyon analizi sonucunda hücre içi ve dışı suyu. Ödem endeksi, bölgesel kas kütlesi, gücü ve yağ kütlesi ölçüm analizi. Karın bölgeşi yağlanma seviyesi .alanı( cm2 ). İskelet kas ağırlığı. Bel kalça oranına göre 3 farklı vücut tipi değerlendirmesi.


Fitness
Bu sporun vücut geliştirmeden iki farkı bulunur: Öncelikle gelişmek için değil, sağlık için yapılır. Ayrıca bir fitness antrenmanında kardiyovasküler çalışma (koşmak, pedal çevirmek gibi sizi nefes nefese bırakacak, kalori harcatan ve zindelik sağlayıcı egzersizler) ağırlık çalışması ile birlikte yapılır. Bu nedenle kaslar fazla büyümez, sadece sıkılaşır ve estetik bir görünüm alır.


C
Uzun süreli kas ve eklem sorunu olanlar, fiziksel ve fizyolojik aktivite olarak yüzmeden rahatlıkla faydalanabilir. Su; kas, eklem ve dokuların vücudun diğer bölgeleriyle işbirliği içinde veya bağımsız olarak çalışması için omurga üzerindeki baskıyı azaltmada yardımcı olur.


Spa
SPA kelimesi esasen Latincede “Selus Per Aqua” yani “Sudan Gelen Sağlık” veya “Su ile Gelen Sağlık” anlamlarına gelir. Spa bakımlarında su ile birlikte, doğal ve şifalı taşlar, aromatik yağlar ve profesyonel masaj teknikleri de uygulanmaktadır. Spa merkezine gelenler bu masajlardan veya bakımlardan istedikleri birini seçebilirler.


Masa Tenisi
Tenis oyunun getirdiği fiziksel, zihinsel ve duygusal stres size diğer ortamlarda stresle nasıl başa çıkılacağını öğretir. Planlı olmayı, rakibinizi yenmek için yeni stratejiler geliştirmeyi sağlar. Sportmen olmayı öğretir. Takım oyununun önemini gösteririr (takım maçlarında). Kasları ve zihni çalıştırırken aynı zamanda eğlenmeyi, güzel vakit geçirmeyi sağlar.


Yüzme Dersleri
Çocuklar ve Yetişkinlere özel yüzme eğitimi verilir. Su korkusu olanlara, boğulma tehlikesi geçirenler, fizik tedavi görenler, özel yüzme dersleri kişinin psikolojisi, önceden yaşadıdıkları deneyimler suya karşı adaptasyonu, bireysel yetenekleri ve öğrenim süresini etkileyen faktörlerdir..

 

Komdisyon alananı

Genel güç ve kondisyon programıdır. Tanımlanmış 10 temel fiziksel özelliğin gelişimini hedefler. Bu özellikler şu şekildedir; Kardiyovasküler Kapasite, Dayanıklılık, İş yapabilme kapasitesi, Güç, Esneklik, Patlayıcı Kuvvet, Hız, Koordinasyon, Çeviklik, Denge, Hedeflenen fiziksel özelliklerin gelişimi; Olimpik halter hareketleri, Temel jimnastik , hareketleri, Atletizm hareketlerini.


Kick Boxing
Kick boks sporu, farklı tekniklerin içinde yer aldığı bir savunma sporudur. Tamamen iki farklı spor olan Karete ve Muay Thai’nin bir araya gelemesi sonucunda oluşturulmuş, güce ve teknik bilgiye dayanan bir dövüş sporudur. En önemlisi aşırı derece sert bir spor olmasıdır. Rakibinizi yenmek için yüksek güç gerektiren bu spor, diğer birçok spordan daha fazla enerji ve güç harcamanızı sağlar.


Spinning
Spinningin zayıflamadaki önemi kısa sürede yüksek kalori miktarını yakmamızı sağlamasıdır. Spinning bisikleti ile 1 saatlik bir çalışma ile günlük kalori ihtiyacınızın yarısına yakın bir kısmını yakmanız mümkün. Bu da zayıflamak isteyenler için oldukça yüksek bir kalori miktarıdır. Aşağıdaki Tabloda Spinnig ile kaç kalori yakılır onu görmeniz mümkün.


Pilates
Hem eğlenceli hemde sağlıklı ve benzerlerine göre daha hızlı kilo verip, incelmenizi zayıflamanıza yardımcı olacak hareketleri çok kolay bir biçimde yapabilceğiniz, bir dizi hareket ve egzersizler bütünüdür.